Poprzedni Następny

Instrukcja Montażu

Instrukcja montażu:

a) Płytki montujemy na czystej, suchej, odtłuszczonej, równej i wolnej od luźno związanych części powierzchni za pomocą kleju do płytek ceramicznych, na zewnątrz klejem mrozoodpornym. Powierzchnia musi być stabilna i przenosić obciążenia. W razie potrzeby należy ją pokryć środkiem gruntującym.

b) Temperatura otoczenia w trakcie prac montażowych i do 24h po ich zakończeniu powinna wynosić od 5ᵒC do 25ᵒC. W tym czasie montowana okładzina nie powinna być również narażona na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych (deszcz, słońce).

c) Układanie płytek rozpoczynamy od wypoziomowania pierwszej warstwy kamienia poprzez zamocowanie prostej listwy od dołu lub przy pomocy poziomicy, łaty lub sznurka.

d) Przed przyklejeniem należy sprawdzić czy płytka nie posiada widocznych wad, a następnie tylną jej część oczyścić szczotką drucianą.

e) W trakcie wyklejania należy dobierać płytki z różnych opakowań w celu uzyskania harmonijnego przejścia kolorystycznego w razie ewentualnych różnic odcieni kamienia. Przebarwienia widoczne na powierzchni kamienia są działaniem zamierzonym.

f) Klej nanosimy równomiernie na podłoże pacą zębatą. Po nałożeniu kleju punktowo na płytkę, dociskamy ją do podłoża. Nadmiar kleju usunąć szpachelką. Płytki układa się „na styk”, bez konieczności fugowania.

g) Po zakończeniu prac i całkowitym wyschnięciu zaprawy klejowej całość zabezpieczamy impregnatem, który chroni okładzinę przed działaniem warunków atmosferycznych oraz zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wykwitów wapiennych.


stat4u